GIRLS

 

HEAD COACH

SCHOOL

TEAM

Doug Kretzer

McPherson High School

STATE CHAMPIONS

Tyler Cordts

Gardner-Edgerton High School

FIRST TEAM

Tyler Rodden

Olathe West High School

FIRST TEAM

Chad Parks

Shawnee Heights High School

FIRST TEAM

Tucker Woofter

Spring Hill High School

FIRST TEAM

Derick Budke

Chase County Jr/Sr High

FIRST TEAM

Mike Davison

Eureka High School

FIRST TEAM

Jay Johnston

Basehor-Linwood

FIRST TEAM

Quinton Burgess

Wichita North High School

FIRST TEAM

Nathan Broeckelman

Great Bend High School

FIRST TEAM

Doug Vander Linden

Burlington High School

FIRST TEAM

Lance Larson

Olathe East High School

FIRST TEAM

Zach Davies

JC Harmon High School

FIRST TEAM


 

BOYS

 

CLASS

HEAD COACH

SCHOOL

TEAM

321A

Joe Gassmann

Garden Plain High School

STATE CHAMPIONS

321A

Scott O'Hare

Hillsboro High School

FIRST TEAM

321A

Tim Resler

Riverside High School

FIRST TEAM

321A

Adam Polansky

Republic County High School

FIRST TEAM

321A

Bill Johnson

Norton Community High School

FIRST TEAM

321A

Mike Porsch

Hoxie High School

FIRST TEAM

321A

Scott Urban

Atwood-Rawlins County

FIRST TEAM

321A

Andy Niemczyk

Beloit High School

FIRST TEAM

321A

Chris Wilson

Halstead High School

FIRST TEAM

321A

Mike Davison

Eureka High School

FIRST TEAM

321A

David Roberts

Perry Lecompton High School

FIRST TEAM

321A

Ricky Creek

Sabetha High School

FIRST TEAM

321A

Derick Budke

Chase County Jr/Sr High

FIRST TEAM

321A

Jeremy Samson

WaKeeney-Trego Community

FIRST TEAM

321A

Jay Doornbos

Council Grove High School

FIRST TEAM

321A

Andy Kenney

Phillipsburg High School

FIRST TEAM

321A

Brock Hutchinson

Smith Center High School

FIRST TEAM

321A

Dusty Rhodes

Douglass High School

HONORABLE MENTION

321A

Joseph Sramek

Goodland High School

HONORABLE MENTION

321A

Matt Sleder

Larned High School

HONORABLE MENTION

       

4A

Keith Aikin

Frontenac High School

STATE CHAMPIONS

4A

Doug Broadfoot

Hesston High School

STATE CHAMPIONS

4A

Andy Albright

Chanute High School

STATE CHAMPIONS

4A

Kevin Brown

Wamego High School

FIRST TEAM

4A

Zach Lucas

Chapman High School

FIRST TEAM

4A

Bobby Bovaird

Louisburg High School

FIRST TEAM

4A

Nick McGrew

Winfield High School

FIRST TEAM

4A

Ben Elliott

Smoky Valley High School

FIRST TEAM

4A

Doug Vander Linden

Burlington High School

FIRST TEAM

4A

Rick Langerot

Mulvane High School

FIRST TEAM

4A

Regan Erickson

Santa Fe Trail High School

FIRST TEAM

4A

Darian Eshelman

Rose Hill High School

FIRST TEAM

4A

Tate Thompson

Pratt High School

FIRST TEAM

4A

Aaron Dirks

Scott Community High School

FIRST TEAM

4A

Matt Sims

Colby High School

FIRST TEAM

4A

James Stout

Abilene High School

FIRST TEAM

4A

Zack Camacho

Independence High School

FIRST TEAM

4A

Brandon Terry

Augusta High School

HONORABLE MENTION

4A

Jeremy McAdam

Anderson County High School

HONORABLE MENTION

4A

Josh Brown

Concordia High School

HONORABLE MENTION

4A

Brandon Pigorsch

Clay Center Community

HONORABLE MENTION

4A

Nick Flowers

Nickerson High School

HONORABLE MENTION

       

5A

Cody Parks

Blue Valley Southwest

STATE CHAMPIONS

5A

Mike Medina

Saint James Academy

FIRST TEAM

5A

Matt Kerr

Maize South High School

FIRST TEAM

5A

Doug Kretzer

McPherson High School

FIRST TEAM

5A

Kanean Wendell

Salina South High School

FIRST TEAM

5A

Greg Buckbee

Arkansas City High School

FIRST TEAM

5A

Brett Fiene

Andover High School

FIRST TEAM

5A

Tucker Woofter

Spring Hill High School

HONORABLE MENTION

5A

Patrick Kelly

Topeka-Seaman High School

HONORABLE MENTION

5A

Dale Hurt

De Soto High School

HONORABLE MENTION

5A

Chad Parks

Shawnee Heights High School

HONORABLE MENTION

5A

Nathan Broeckelman

Great Bend High School

HONORABLE MENTION

5A

Jason Puderbaugh

Basehor-Linwood High School

HONORABLE MENTION

       

6A

Travis Keal

Mill Valley High School

STATE CHAMPIONS

6A

Tyler Rodden

Olathe West

FIRST TEAM

6A

Roger Fincher

Lawrence Free State

FIRST TEAM

6A

Randy Lowe

Blue Valley West H.S.

FIRST TEAM

6A

Damon Parker

Washburn Rural High School

FIRST TEAM

6A

Tyler Cordts

Gardner-Edgerton

FIRST TEAM

6A

Patrick Naughton

Lawrence High

FIRST TEAM

6A

Kale Mann

Blue Valley High School

HONORABLE MENTION

6A

Robert Gonzales

Manhattan High School

HONORABLE MENTION

6A

Lance Larson

Olathe East High School

HONORABLE MENTION

6A

Brian Westhoff

Wichita South High School

HONORABLE MENTION

6A

Quinton Burgess

Wichita North

HONORABLE MENTION

6A

Bill Ross

Derby

HONORABLE MENTION

6A

Tim Serbousek

Blue Valley Northwest

HONORABLE MENTION