SCHOOL

CLASS

HEAD COACH

TEAM

Chase County High School

321A

Derick Budke

STATE CHAMPS

Ellis

321A

Casey Dinkel

First Team

Stafford/Fairfield

321A

Jay Sweet

First Team

Council Grove High School

321A

Jay Doornbos

First Team

Plainville

321A

Corey Dobson

First Team

Hillsboro High School

321A

Scott O'Hare

First Team

Sublette

321A

Matt Fox

First Team

Trego Community

321A

Jeremy Samson

First Team

Phillipsburg High School

321A

Joe Buresh

First Team

Smith Center

321A

Brock Hutchinson

First Team

St. Marys High School

321A

Travis Van Vleck

First Team

Atwood-Rawlins County

321A

Scott Urban

First Team

Atchison County High School

321A

John Flores

First Team

Wellsville

321A

Andy Wright

Honorable Mention

Beloit

321A

Andy Niemczyk

Honorable Mention

Lincoln

321A

Nate Naasz

Honorable Mention

Norton Community HS

321A

Bill Johnson

Honorable Mention

West Elk High School

321A

Kevin Weber

Honorable Mention

Lyons

321A

Mark Schottler

Honorable Mention

Fredonia

321A

Jordan Stewart

Honorable Mention

Hugoton

4A

Brent Mahan

STATE CHAMPS

Buhler High School

4A

Mike Juby

First Team

Concordia

4A

Kevin Brown

First Team

Scott Community High School

4A

Jon Lippelmann

First Team

Tonganoxie High School

4A

Jeremy Goebel

First Team

Santa Fe Trail High School

4A

Regan Erickson

Honorable Mention

Wellington

4A

Mitch McComb

Honorable Mention

Ottawa

4A

Joe Tokarz

Honorable Mention

Nickerson High School

4A

Jose Garcia

Honorable Mention

Goodland

4A

Joseph Sramek

Honorable Mention

Louisburg

4A

Bobby Bovaird

Honorable Mention

Augusta High School

4A

Brandon Terry

Honorable Mention

Burlington High School

4A

Doug Vander Linden

Honorable Mention

Mulvane

4A

Rick Langerot

Honorable Mention

Frontenac High School

4A

Keith Aikin

Honorable Mention

Spring Hill

4A

Tucker Woofter

Honorable Mention

Fort Scott

4A

David Brown

Honorable Mention

Chanute

4A

Andy Albright

Honorable Mention

Bonner Springs High School

4A

Brandon Jobe

Honorable Mention

Abilene

4A

James Stout

Honorable Mention

McPherson High School

4A

Doug Kretzer

Honorable Mention

SEAMAN

5A

PATRICK KELLY

STATE CHAMPS

Maize South

5A

Matt Kerr

First Team

Blue Valley Southwest

5A

Cody Parks

First Team

Mill Valley

5A

Travis Keal

First Team

St. James Academy

5A

Mike Medina

First Team

Arkansas City High School

5A

Greg Buckbee

Honorable Mention

Shawnee Heights

5A

Chad Parks

Honorable Mention

Lansing

5A

Ron Averill

Honorable Mention

Emporia

5A

Dennis Charbonneau

Honorable Mention

Valley Center

5A

Brian Shelton

Honorable Mention

Lawrence High

6A

Patrick Naughton

STATE CHAMPS

Washburn Rural High School

6A

Damon Parker

First Team

Blue Valley Northwest

6A

Tim Serbousek

First Team

Olathe East

6A

Lance Larson

First Team

Blue Valley North

6A

Dylan Hitchcock

First Team

Topeka High School

6A

Erich Singer

First Team

Manhattan HS

6A

Robert Gonzales

Honorable Mention

Hutchinson High School

6A

Mike Garcia

Honorable Mention

Dodge City

6A

Lars Lueders

Honorable Mention

Blue Valley High School

6A

Kale Mann

Honorable Mention

Garden City High School

6A

Carlos Prieto

Honorable Mention